DOMMERLISTE SJD 1. Januar 2021

ENGELSKE RACERGældende pr. 1. januar 2021
Må dømme:
Engelske og kontinentale racer i ungdomsklasse, åben klasse og brugsklasse.
Engelske racer vinderklasse
DJUs apporteringsprøve for jagthunde
Danmarks Jægerforbunds apporteringsprøve
Dansk Münsterländer Klubs apporteringsprøve
Dansk Breton Klubs apporteringsprøve
Skovfugleprøver er markeret med  *
D-Nr.EfternavnFornavnVejnavnPost nr.ByTelefonMobile-mailSkovfuglepr.
102AndersenJørgen GordonFlyvesansvej 65450Otterup6487103022470286jgordon@mail.dk
104AndreasenJanGudumkærvej 67400Herning40523177jan@rothenborg.dk
179BakJohnMaderne 24480St. Fuglede21496551kennelaeblevangen@gmail.com
419BredsgaardAllanTerkelsbøl Bygade 506360Tinglev7464237121478083ab@prof-dog-com
196ClausenErlingLourupvej 306670Holsted23340635erlingclausen@live.dk*
161ClausenHans PeterVidekærvej 216740Bramming7517944224855377ac-hpc@mail.tele.dk
167DahlAntonVesterskovvej 346091Bjert22748040karlantondahl@gmail.com
171DahlPoul ErikIngridsvej 856000Kolding23248368poulerikda@gmail.com
378DiederichsenAllanRiglandsegvej 36580Vamdrup7559825322389984stenmarken@email.dk
172HansenJensFoldenvej 859981Jerup51542494jensanni@hansen.mail.dk
114HansenMogens VestergaardNybølle Vad2630Tåstrup4497206740423951mh@corrpro.dk
175JørgensenFlemming FugledeTrudslevvej 589480Løkken9888300320300003borupgaard@mail.tele.dk
180KlitThomas DahlHallundbækvej 3, Blåhøj7330Brande7534536722132815jetteogthomas@mvbmail.dk
380KochJanKærhusvej 28783Hornsyld40837407jankoch60@gmail.com
181KristensenClaus RaahaugeTorkilstrup Huse 34863Eskilstrup20495956clausrkristensen@gmail.com
176KrogBrian HingeLykken 13, Krejbjerg7860Spøttrup9759191953821583sallingboens@gmail.com
381KrügerNiels ErikØstrupvej 324400Kalundborg5956007531136096karinkruger@outlook.com
160LarsenJoakim SkovgaardAastrup Allé 626100Haderslev40769984jsl201274@gmail.com
129MadsenOle DahlKvottrupvej 51, Kvottrup8471Sabro8624247824822478ole@dahlmadsen.net
164NielsenClausPoppelvej 4, Tulstrup3400Hillerød40597074claus@breton.dk
157NielsenLarsÅlevejen 1, Torø Huse5610Assens6449152121645188ln@nof.dk
177NielsenPoul ValdemarHolmevej 6, Kliplev6200Aabenraa7468838350501445pvn@uniq.dk
166NissenAllanPovlskrovej 27, Uge6360Tinglev51151575allan-nissen@outlook.com*
4113842NørhaveBjarneKløvervej 94653Karise40704840bn@jan-nielsen-as.dk
183PaulsenRobertKlosterbakken 436230Rødekro51266630robertpaulsen43@gmail.com
383PetersenOve SteenAttrupvej 6, Strøby8550Ryomgård8639476328404263ovespetersen@hotmail.com
170StadelhoferUlrikNordvangen 417173Vonge40555666us@nobelfood.dk
4354854StenbekThomasRingvej 284750Lundby41866388tvs@eogp.dk
156SørensenFlemmingTøndervej 76280Højer28252839fs@toha.dk
182SørensenPoul AagaardBaldersvej 267800Skive9752368627648190asbak@yourmail.dk
165VadSven AageSønderparken 226740Bramming40458227sv@dinitrol.dk*
154VarmingAndersSødingevej 285750Ringe40792617andersvarming@hotmail.com
147VestervangPoulKøgevej 584652Hårlev23208281stevnsaaens@hotmail.com
152WinklerErik LykkegaardMindelundvej 97400Herning9714937628967371erik.winkler@mail.dk

KONTINENTALE RACERGældende pr. 1. januar 2021
Må dømme:
Engelske og kontinentale racer i ungdomsklasse, åben klasse og brugsklasse.
Kontinentale racer vinderklasse
DJUs apporteringsprøve for jagthunde
Danmarks Jægerforbunds apporteringsprøve
Dansk Münsterländer Klubs apporteringsprøve
Dansk Breton Klubs apporteringsprøve
Slæb- og apporteringsprøver
Fuldbrugsprøver, såfremt man har været på kursus vedr. fuldbrugsprøver
Ræveslæbsprøver
Skovfugleprøver er markeret med  *
D-Nr.EfternavnFornavnVejnavnPost nr.ByTelefonMobile-mailSkovfuglepr.
304AndersenHenrik RaaeLunderødvej 82, Marup4340Tølløse25786665famraae@gmail.com
399AndersenOle N.Kalvevasen 228970Havndal24672199strandkantens@yahoo.dk*
400AxelsenBjarneSlågårdsvej 74660St. Heddinge29247720bjarneaxelsen@yahoo.dk
419BredsgaardAllanTerkelsbøl Bygade 506360Tinglev7464237121478083ab@prof-dog.com
309ChristensenClausHæsumvej 1019530Støvring40487557c5c@mail.dk
311ChristensenJørgenKirkegyden 175580Nr. Aaby6442243120332596ronaes_maskinstation@mail.tele.dk
420ChristensenMichael SannerHærvejen 297183Randbøl7588312328304788mssanner@gmail.com
421ClausenH. C.Gåsebakken 36710Esbjerg7526915526703356hchostrup@bbsyd.dk
430FeighJan LeleuHammerichsvej 84760Vordingborg22851469jan.feigh@gmail.com
427FøhnsKnud SteinerValmuehaven 196950Ringkøbing20328940fohns@live.com
401GrundahlAllanKøge Bugt Alle 62670Greve26305500ag@geah.dk
388HansenJens KristianLavendelvej 594470Svebølle23479477almager4@gmail.com
413HansenJesperGammelbyvej 74900Nakskov2070757124412923jesperhansen63@msn.com
434HansenJesper KjærulffRimmervej 50, Ulsted9370Hals25277343jkh@hk-hornsyld.dk
320HansenJohn HilmerFanøvej 74060Kr. Såby26201707info@hp-hundefoder.dk
409HedegaardKajGalgetoften 1 B6630Rødding7484215124439822galgetoften@gmail.com
397HemmeMartin BjørnKlovtoftevej 116230Rødekro7466949620491936hemme.bjorn@gmail.com
422HenriksenGormØrnevej 6, Rindum6950Ringkøbing52371779henriksengorm@live.dk*
396HenriksenKirsteinGuldforhovedvej 507441Bording8686201430592014kh@bording.net
398HildebrandtOle N.Vejby Sønderhede 619760Vrå8633411640566348oh241157@gmail.com
428HougaardTommyKløvervangen 5, Nørager8961Allingåbro22447188mail@oestervangens.dk
411Hugener-OhlsenPerPytgade 12, Vollerup6400Sønderborg7443291029880658hohlsen@outlook.dk
431JacobsenDan HartvigBorghaven 262500Valby20491006dans-autoservice@mail.dk
385JakobsenUffeHvingelvej 3, Hee6950Ringkøbing61285032uj6950@gmail.com*
423JakobsenJeffLergravsvej 554300Holbæk25194704jefja@mail.dk
414JensenBo BryndumSletten 916800Varde7522462029472447havbiksen@bbsyd.dk*
404JensenLeif EkelundEnghaven 36580Vamdrup23389618leifjensen1@outlook.com
424JohannsenJohny FundaKristiansmindevej 46330Padborg8851474021923668johnyjohannsen@gmail.com
416JørgensenRenéNykøbingvej 224990Sakskøbing30458584renehj65@gmail.com
405KjeldsenKristen DaugaardEngkærgårds Allé 98340Malling20407310kk@dan-egtved.dk
340KromanNiels ErikØsterhovedvej 17323Give7573226640361861nek@kromix.dk
403LaulundJesLadegård Mark 3, Orte5560Aarup6571100820601008jeslaulund@gmail.com
402LaursenAnnetteHærvejen 207183Randbøl7588312321183123springbjerglund@gmail.com
406LundhøjCarstenArnkilsmaj 21 Kær6400Sønderborg7443326820202676lundhoj@bbsyd.dk
425MadsenFreddy FriborgGrindstedvej 647184Vandel6015553229287665vandelmark@gmail.com
352MaabjergKnud SteinerMylandsvej 207480Vildbjerg9746820828667937astaknudmaabjerg@gmail.com
355NielsenJens JørgenTeglgårdsvej 23, Svorbæk8300Odder8654352121257242jjn@ok.dk
412NielsenKimVadebrovej 35, Nagelsti4800Nykøbing F.5482684321756843kin@vikima.com
429NielsenKim KroghVallerbækvej 727470Karup22235958kkn@fasterlunds.dk
393NielsenOve NissenKærbølvej 206760Ribe7542265428188924ovenissennielsen@gmail.com
358NürnbergBJarneVedtoftevej 335620Glamsbjerg61705452b.nyrnberg@mail.dk
435PedersenDenny Chr. PaukSvalhøjvej 113790Hasle24204374vanghytten@mail.dk
395PedersenErlingAbildskærvej 5, Harreby6630Rødding74845564hedeboerne@gmail.com
4078833PedersenMichaelGårdvejen 24500Nykøbing S.25176074michael.j@pedersen.mail.dk
432PedersenMichael SkovBorupvej 80 A3330Gørløse28301851miskpe@gmail.com
426PoulsenJakobKærbøl Markevej 256760Ribe7542487340767237sydvestjyden@godmail.dk
4026912RasmussenKim B.Dreyersvænget 17000Fredericia22990078kim_bernhard@hotmail.com
417RasmussenPoul-ErikÅvangen 255771Stenstrup22232362poulerik@kirkebymail.dk
407SchrøderKimVestergade 376230Rødekro7466190221625262kimschroeder67@msn.com
433StaalKimKlokkevangen 204983Dannemare42206657kim@k-staal.dk
563900StoubyPerBarsebæk 664300Holbæk24822624pstouby@hotmail.com
390WanstrupAndersLisenborgvej 7, Bølling6900Skjern40843006anders@wanstrup.dk

Apporteringsdommere autoriseret af SJDGældende pr. 1. januar 2021
Må dømme:
DJUs apporteringsprøve for jagthunde
Danmarks Jægerforbunds apporteringsprøve
Dansk Münsterländer Klubs apporteringsprøve
Dansk Breton Klubs apporteringsprøv
D-Nr.EfternavnFornavnVejnavnPost nr.ByTelefonMobile-mail
554ChristensenPreben BachNørreskovvej 68660Skanderborg8652155723821557pbgaarden@gmail.com
535IversenHardyBygumvej 67, Bygum9620Aalestrup21434053hardyiversen17@gmail.com
536JacobsenBjarneBragenholtvej 50, Langholt9310Vodskov20289469harlunn_@hotmail.com
553JensenHans Kristian LauGubsøvej 168600Silkeborg42180458amelballe@dlgmail.dk
538JensenJesper FunchKannikegårdsvej 303730Nexø6089599730243653mickentho@os.dk
332JensenOtto BrunhøjDamhusvej 96240Løgumkloster7374502240338225?
162JørgensenSøren StenhøjDadelstien 14171Glumsø4824703020257420ssj@gribskovens.dk
540KleisBjarneStårbyvej 14735Mern4717470222142076kleistrading@mail.dk
541KristensenKarl GeorgSkovgaardsvej 289370Hals6138652798252068halsbonden@halsbonden.dk
4350334KuhlmannBennyAdelgade 1125400Bogense29907271Bkuhlmann@email.dk
124910LarsenJan Aaby BjælkerupFredsted Skovvej 76040Egtved24840612janogwinnie@gmail.com
124911LarsenWinnie BeuchertFredsted Skovvej 76040Egtved25168402janogwinnie@gmail.com
555MadsenPerLykkegårdsvej 14, O6700Esbjerg23277190jp.madsen@hotmail.dk
494470NielsenJens OleToftevej 108500Grenå30822456lyngroden@hotmail.com
542OlsenBent ArneEgevej 1, Jørlunde3550Slangerup6014319447333194bent.breton@gmail.com
395PedersenErlingAbildkærsvej 56630Rødding7484556426305564hedeboerne@gmail.com
543PedersenLarsØstergade 75881Skårup23808067LarsP71@icloud.com
178PetersenErikHedevænget 118800Viborg20729190ep1@pc.dk
544PetersenKell GuldagerUranienborg Allé 132860Søborg3967006630221688kgp@at.dk
545RasmussenFlemmingDe Lichtenbergsvej 268500Grenå23603330fras@godmail.dk
547SecherAnneHjortekærbakken 62800Kgs. Lyngby4587902820686657acsec@dadlnet.dk
549SimonsenBent ArneVejlevej 46,6880Tarm20971713gshoney@post11.tele.dk
557SkovlySofieAgerhøj 304660Store Heddinge61469710sofieskovly@hotmail.com
144SteinAsgerVed Gadekæret 21, Hørup3550Slangerup40331037steinfam@post.tele.dk
552StorgaardMonaKarl Jensens Vej 166731Tjæreborg21920030jagtlysten@gmail.com
551VandborgLars TygeRørvigvej 354500Nykøbing S.24633387sigurd@nyka.dk

Apporteringsdommere autoriseret af andre organisationer:Gældende pr. 1. januar 2021
Må dømme:
DJUs apporteringsprøve for jagthunde
Danmarks Jægerforbunds apporteringsprøve
Dansk Münsterländer Klubs apporteringsprøve
Dansk Breton Klubs apporteringsprøve
D-Nr.EfternavnFornavnVejnavnPost nr.ByTelefonMobile-mail
501AndersenCarstenKystparken 67130Juelsminde75616328
532AndersenKimSølystvej 288600Silkeborg40778410kim.point.s@hotmail.com
533FriisCarstenValmuemarken 185260Odense40400280skouwfriis@post.tele.dk
531HenriksenKrestenHyldegårdsvej 124581Rørvig40183465kresten@tavlsborggaards.dk
512MadsenAndersGilhøj 2, Vedersø6990Ulfborg97331022
529MadsenKajAnemonestien 1, Birgittelyst8800Viborg86638766
526ToftesgaardBjarneKildeløbet 382700Brønshøj38285730

DOMMERLISTE FOR SLÆB- OG APPORTERINGSPRØVER, RÆVESLÆBSPRØVER OG APPORTERINGSPRØVER
Må dømme:
DJUs apporteringsprøve for jagthundeGældende pr. 1. januar 2021
Danmarks Jægerforbunds apporteringsprøve
Dansk Münsterländer Klubs apporteringsprøve
Dansk Breton Klubs apporteringsprøve
Slæb- og apporteringsprøver
Fuldbrugsprøvernes discipliner: ræveslæb, apportering af 5 emner og vandarbejde
Ræveslæbsprøver
D-Nr.EfternavnFornavnVejnavnPost nr.ByTelefonMobile-mail
349MikkelsenJustHammelev Bygade 96500Vojens74507485justm@webspeed.dk
395PedersenErlingAbildkærsvej 56630Rødding7484556426305564hedeboerne@gmail.com