DOMMERUDVALG DUV

Sven Aage Vad Formand Engelske racer Gørdingvej 5 6740 Bramming 7517 7279 / 4045 8227
Brian Hinge Krog Engelske racer Lykken 13 Krejbjerg 7860 Spøttrup 97591919 / 53821583
Bjarne Axelsen Kontinentale Racer Slågårdsvej 7 4660 St. Heddinge 56529990 / 29247720
Jesper Kjærulf Hansen Kontinentale Racer Rimmervej 50 Ulsted 9370 Hals 2527 7343
Suppleanter Poul Aagaard Sørensen & Kim Nielsen


MARKPRØVEUDVALG MUV

Anders Varming Formand Sydjylland og Fyn Sødingevej 28 5750 Ringe 6262400 / 40792617
Jesper Kjærulff Hansen Nord- og Midtjylland Rimmervej 50 Ulsted 9370 Hals 2527 7343
Jan Lorentsen Øst for Storebælt


SLÆB & APPORTERINGSPRØVEUDVALG SAU

Hans Kristian Lau Jensen Formand Sinding Hedevej 45 8600 Silkeborg 42180458
Holger Sjørslev Pedersen Højvangsvej 21 Brundby 8305 Samsø 40421738
Kim Rasmussen Kasserer Dreyersvænget 1 7000 Fredericia 22990078


FULDBRUGSPRØVEUDVALG

Tommy Hougaard, Formand Kløvervangen 5 Nørager 8961 Allingeåbro 22447188
Ove Nissen Nielsen sekretær og hundeweb
Jan Feigh
Uffe Søndergård  Økonomi

UDVALG FOR MARKVILDT OG NATUR

Simon Petersen, (Formand) Viben 40, 6270 Tønder. Tlf. 26 33 17 43 
Flemming Østergaard 24821093
Peter Due 26801146
Svend Erik Jensen 40382870
Jacob P Albæk 22107287
René Ahm Hansen 60677778


UDSTILLINGSUDVALG – ”FJD” Komité af 16.9. 2018

Dansk Pointer Klub Steffen G Olesen Munkegårdsvej 11 5500 Middelfart 91894271
Dansk Gordon Setter Klub Sekretær Christina Bak Maderne 4480 Store Fuglede 40335010
Dansk Irsksetter Klub Gunnar Jensen Lyngvej 18 8860 Skanderborg 51324035
Dansk Breton Klub Michael Madsen Freltoftevej 59 5792 Årslev 60157995
Engelsk Setter Klub i Danmark Formand Anders Warming Sødingevej 28 5750 Ringe 40792617
Korthårsklubben Peder Karlsen Bjørøvænget 46 5500 Middelfart 30950271
Dansk Ruhårs Klub Axel Hansen Årupvej 29 5492 Vissenbjerg 20431225 / 24850318
Klubben for Gamle Danske Hønsehunde Louise Thestrup Pedersen Ålhøjvej 6 8653 Them 26660761
Dansk Vizla Klub Henrik Palm Nielsen Solgårdsvej 1 5492 Vissenbjerg 64474141 / 40785834
Dansk Münsterländer Klub Per Madsen Lykkegårdsvej 14-O 6700 Esbjerg 48422656 / 23277190
Langhårsklubben Jens Chr. Nielsen Nørregade 52 5592 Ejby 51921601
KJB Lisbeth Bo Strunck Grønnegade 5 7830 Vinderup 72283035
Kasserer Marit Stærkær Hovedvejen 263 5580 Nr. Aaby 64422273 / 40586036