DOMMERUDVALG DUV

Sven Aage Vad Formand Engelske racer Gørdingvej 5 6740 Bramming 7517 7279 / 4045 8227
Brian Hinge Krog Engelske racer Lykken 13 Krejbjerg 7860 Spøttrup 97591919 / 53821583
Bjarne Axelsen Kontinentale Racer Slågårdsvej 7 4660 St. Heddinge 56529990 / 29247720
Jesper Kjærulf Hansen Kontinentale Racer Rimmervej 50 Ulsted 9370 Hals 2527 7343
Suppleanter Poul Aagaard Sørensen & Kim Nielsen


MARKPRØVEUDVALG MUV

Anders Varming Formand Sydjylland og Fyn Sødingevej 28 5750 Ringe 6262400 / 40792617
Kresten Kjeldsen Engkærgårds Alle 9  8340 Malling  20407310
Jan Lorentsen Øst for Storebælt
DM gennem tiderne >>>


SLÆB & APPORTERINGSPRØVEUDVALG SAU

Hans Kristian Lau Jensen Formand Sinding Hedevej 45 8600 Silkeborg 42180458
Holger Sjørslev Pedersen Højvangsvej 21 Brundby 8305 Samsø 40421738
Kim Rasmussen Kasserer Dreyersvænget 1 7000 Fredericia 22990078

FULDBRUGSPRØVEUDVALG FUV

Jan Feigh  Formand 22851469
Rene Jørgensen Nykøbingvej 22 4990 Sakskøbing tlf. 30458554
Ove Nissen Nielsen Sekretær og hundeweb 28188924
Uffe Søndergård  Økonomi 24454991

UDVALG FOR MARKVILDT OG NATUR

Jens toft (formand), Fjellebrovej 11, 5750 Ringe – mobil 29218555
Peter Due, Salpetermosevej 5, 3400 Hillerød – mobil 26801146
Tonny Lønne, Rejsby 17, Ballum pr. 6261 Bredebro – mobil – 24253944
Frederik Staun Aakjær, Majsmarken 5, 8510 Lystrup – mobil 42968297
Emil Busk Andersen, Ladagervej 14, 4623 Lille Skensved

UDSTILLINGSUDVALG 

Dansk Pointer Klub Steffen G Olesen Munkegårdsvej 11 5500 Middelfart 91894271
Dansk Gordon Setter Klub Thomas R Poulsen Degneløkken 67 Kølstrup 5300 Kerteminde 53585808
Dansk Irsksetter Klub Gunnar Jensen Lyngvej 18 8860 Skanderborg 51324035
Dansk Breton Klub Michael Madsen Freltoftevej 59 5792 Årslev 60157995
Engelsk Setter Klub i Danmark Formand Anders Warming Sødingevej 28 5750 Ringe 40792617
Korthårsklubben Peder Karlsen Bjørøvænget 46 5500 Middelfart 30950271
Dansk Ruhårs Klub Axel Hansen Årupvej 29 5492 Vissenbjerg 20431225 / 24850318
Klubben for Gamle Danske Hønsehunde Jenney Mikkelsen  Dråby Kærvej 8  8400 Æbeltoft  21412157
Dansk Vizla Klub Henrik Palm Nielsen Solgårdsvej 1 5492 Vissenbjerg 64474141 / 40785834
Dansk Münsterländer Klub Per Madsen Lykkegårdsvej 14-O 6700 Esbjerg 48422656 / 23277190
Langhårsklubben Jens Chr. Nielsen Nørregade 52 5592 Ejby 51921601
KJB Lisbeth Bo Strunck Grønnegade 5 7830 Vinderup 72283035
Sekretær og Kasserer Marit Stærkær Hovedvejen 263 5580 Nr. Aaby 64422273 / 40586036